Teknoloji Nedir? Önemi, Faydaları ve Zararları

Teknoloji Nedir? Önemi, Faydaları ve Zararları

Teknoloji nedir denildiğinde karşımıza ilk olarak; insanların ihtiyaçlarına yönelik yardımcı araç ve gereçlerin yapılıp üretilmesi için gerekli olan yetenek – bilgi cevabı çıkmaktadır. Peki, geçmişten bugüne teknolojinin önemi, faydaları ya da zararları nelerdir?

Teknolojinin ne demek olduğunu hepimiz biliyoruz bilmesine ama teknoloji nedir diye sorulsa vereceğimiz yanıtın ne kadar doğru olacağından pek emin değilim. Sonuçta; teknoloji hayatımızın her alanında faydalandığımız bir şey ama iş kelimenin tanımına gelince, diğer pek çok sözcükte olduğu gibi bunda da net bir yanıt veremeyebiliriz.

 

Örneğin; ilk teknolojik gelişmenin ne olduğunu, bu kavramın hayatımıza ne zaman girdiğini, önemini, avantajlarını ve dezavantajlarını… Evet, tüm bunlardan detaylıca konuşacağımız aşağıdaki yazıda teknoloji nedir sorusu ile başlayacak ve az önce bahsettiğim hususlar üzerinde bir bir duracağız.

2 YORUMLAR

 • Murat ÇETİNER

  Admin güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş teşekkürler klavyene sağlık devamını bekliyorum..

  • DEMO ÜNVAN

   Rica ederim kardeşim begendiğine sevindim, Desteklerinizi bekliyorum ilerleyen zamanlarda daha güzel makaleler paylaşacağımdan şüpheniz olmasın.

 • Emre yıldırım

  Çok güzel bir sisteminiz var dinamik yapısı ile cezbediyor.kurumsal paketlerde öncü olduğunuzu söyleyebilirim. tebrik ediyorum. başarılarınızın devamını dilerim.

  YORUM YAZ